0401 colleen gulick at

Gulick în apartamentul ei de la Universitatea din Maryland

Colleen Gulick, 21 de ani
Universitatea din MarylandMajor: Bioinginerie

De ce guvernează: Gulick nu are doar una sau două medalii de afișat pe pereții ei. Are 171 de ani – să nu mai vorbim de cele 47 de trofee pe rafturi și în cutii. Atletul de toate stele de la Spring City, Pennsylvania, a concurat pe teren și pe teren, fotbal, hochei pe gheață, și Lacrosse, și este un jucator de pornire pe echipa ei NCAA Divizia I echipa de hochei pe teren de la Universitatea din Maryland. Dar sportul ei favorit? Ciclism. Jumătatea de 5’4 “este singura femeie din SUA care a obținut o medalie într-o cursă de ciclism pentru bărbați. În prezent este clasată pe locul șase în națiune pentru ciclistii de sex feminin din grupa ei de vârstă (20-29), este un campion național de trei ori și a obținut recordul pentru cele mai multe medalii câștigate într-un singur campionat național (ea a luat acasă opt). Și, de asemenea, este studentă la începutul liceului: La 16 ani, ea a fost cea mai tânără persoană recrutată vreodată de universitate din programul de onoruri din Maryland.

Unde o veți găsi în 20 de ani: Șlefuirea aurului său olimpic 2016 pentru ciclismul pe șenile și, ulterior, “lucrul ca chirurg ortoped, tratând alți olimpieni”, spune ea.